2014.08.31 - XXII Niedziela zwykła

XXII Niedziela Zwykła

31 sierpnia 2014 r.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodz. z kl. IV Witosa 3, opieka nad kościołem przechodzi teraz do rodzin z klatki V Witosa 3, prosimy, aby sprzątanie kość. odbyło się w piątek po g. 19.00 lub w sobotę do g. 15.00.

Ofiary na wykonanie prac remontowych plebanii naszej parafii, a także na fundację marmuru do nowego tabernakulum przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej przed i po Mszy św. Wszystkim, którzy włączają się w fundację realizowanych dzieł w naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

1.Niedziela – 31.08. – o godz. 16.00 – Katecheza Przedślubna

- o godz. 19.00 – spotkanie wszystkich przygotowujących Festyn Parafialny
z okazji 25-lecia utworzenia parafii

2.Poniedziałek01.09. – Rozpoczęcie Roku Szkolnego

- Gimnazjum nr 3 – Msza św. o godz. 8.30

- Szkoła Podstawowa nr 9 – Msza św. o godz. 9.30

- Młodzież szkół średnich – Msza św. o godz. 18.00

3. Czwartek – 04.09. – I czwartek mies., o g. 17.30 Nab. do Miłosierdzia Bożego – o g. 18.00 Msza św. w intencji kapłanów i o nowe powołania kapł. i zakonne

W czwartek – 04.09. – wznawiamy po wakacjach całodzienną Adorację Najśw. Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej w środę – 03.09. – spotkanie grupy osób adorujących Najśw. Sakr. w czwartki. Zapraszamy także wszystkich chętnych, którzy od tego roku chcieliby podjąć godzinę adoracji Najśw. Sakr. w czwartki.

4. Piątek – 05.09. – I Piątek Mies. – o g. 6.30 i 18.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

- wznawiamy odwiedziny chorych z I piątku miesiąca

- o godz. 19.00 – spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

5. Sobota – 06.09. – I Sobota mies. – Msze św. o g. 6.30 i 18.00 z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi

- o g. 9.00 – zbiórka ministrantów i lektorów, zapraszamy nowych kandydatów
na ministrantów,

- o g. 11.00 – próba scholi dziecięcej. Zapraszamy dzieci, które należą do scholi i te, które od tego roku chciałyby w niej śpiewać

6. Niedziela07.09. – o g. 19.00 w par. Katedralnej św. Wojciecha odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe wszystkich pielgrzymów z grupy ełckiej, którzy wędrowali na Jasną Górę, pielgrzymów duchowych oraz wszystkich przyjaciół Pielgrzymki.

7. JUBILEUSZw dniu 14 września 2014r. Parafia nasza przeżywać będzie Jubileusz XXV-lecia istnienia.Do tej uroczystości pragniemy się przygotować przez liczny udział we wcześniej organizowanych konkursach: 1. 25 lat Parafii Chrystusa Sługi w rodzinnym obiektywie – prezentacja multimedialna i 2. Rodzina „mały Kościół” z wdzięczności Kościołowi lokalnemu – dowolna praca literacka (kartka z pamiętnika, opowiadanie, wiersz) lub plastyczna – plakat na formacie A2. W trakcie świętowania Jubileuszu 14.09. będzie także przeprowadzone III Miejskie Dyktando o życiu, małżeństwie i rodzinie. Regulamin Konkursu podany jest na plakacie w gablocie i na stronie internetowej parafii www.milosierdzie.elk.pl

 

Od dzisiaj możemy już składać w parafii prace konkursowe. Jeżeli ktoś mógłby nam pomóc w zasponsorowaniu nagród, lub miał jakiś przedmiot na loterię fantową, serdecznie zapraszamy do podzielenia się z całą społecznością parafii.

Podobne wpisy