Ogłoszenia 14.02.2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lutego 2021 r.  

Dziękujemy za sprzątanie kość. i ofiarę na kwiaty rodz. z kl. VII Piwnika Ponurego 6, przygotowaniem kość. do następnej niedzieli zajmą się rodz. z kl. I Piwnika Ponurego 7. Prosimy, aby sprząt. kość. odbyło się w piątek po godz. 18.30, lub w sobotę do g. 15.00. Ofiary na realizowanie prac w naszej parafii, przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej. Ponieważ w wielu już klatkach  nie funkcjonują wpłaty na kościół za pośrednictwem zeszytów, co uzupełnialiśmy,  często jednorazową ofiarą na kościół podczas kolędy, a kolęda na razie została zawieszona, zachęcamy by wpłaty na kościół składać u Komitetu Budowy w niedzielę lub w podpisanej kopercie z podanym adresem na tacę w kościele.
W ubiegłą niedzielę zebraliśmy ofiary na ogrzewanie kościoła w wysokości 6220,00 zł.
Wszystkim za okazaną życzliwość i zrozumienie z góry serdecznie dziękujemy.

1. NIEDZIELA - 14.02. - rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „TRZEŹWOŚCIĄ POKONYWAĆ KRYZYS”. Tydzień Modlitw  o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się co roku w ostatnią niedzielę karnawału i trwa do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu włącznie. Ma zachęcić do umiarkowania podczas karnawałowych spotkań oraz do podjęcia postanowień abstynencji w czasie Wielkiego Postu. Przed obrazem Matki Bożej jest wyłożona Księga Trzeźwości, do której możemy wpisać swój dar abstynencji na czas Wielkiego Postu.
Zapraszamy też wszystkich do codziennej modlitwy w intencji trzeźwości.
- o godz. 16.00 - Katecheza przedmałżeńska

2. KATECHEZY NOWEJ EWANGELIZACJI, w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o godz. 19.00.
Zapraszamy serdecznie do słuchania Słowa Bożego.

WIEKLI POST


3.
ŚRODA - 17.02. - Środa Popielcowa - jest obowiązkowym dniem pokuty w całym Kościele i należy w tym dniu zachować post ścisły.
- Msze święte w tym dniu o g. 6.30; 10.00; 16.00 i 18.00
Zachęcamy do włączenia się w Pokutę Rodzin Niniwa 2021, która rozpocznie się w Środę Popielcową, 17 lutego, a zakończy w Wielką Sobotę, 3 kwietnia. Warunki przystąpienia do pokuty; odmawiamy dziesiątkę różańca (jeśli to możliwe całą rodziną), każdy spełnia jeden dobry uczynek w ciągu dnia i wpisuje do kalendarza. Podejmujemy post (odmów sobie tego, co będzie dla ciebie prawdziwą pokutą).
Bardziej szczegółowo można o tym poczytać na plakacie i w internecie.

4. PIĄTEK - 19.02. - w I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii w tej intencji:
- o 15.00 - Koronka do Miłosierdzia Bożego
- Droga Krzyżowa: 16.30 - dzieci; 17.30 - dorośli; 19.00 - młodzież

5. NIEDZIELA - 21.02. - I N. Wlk. Postu - o g. 17.00 - Gorzkie Żale z kaz. pasyjnym

6. Prasa katolicka: „Martyria” z lutego do nabycia przy wyjściu z kościoła