Ogłoszenia 10 października 2021

 • XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  10 PAŻDZIERNIKA 2021

   

 • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom z kl. IV Bahrkego 2.
 • Przygotowaniem kościoła do następnej niedzieli zajmą się rodziny z kl. V Bahrkego 2.
 • Prosimy, aby sprzątanie kościoła odbyło się w piątek po godz.18.30 lub w sobotę do godz. 15.00. 
 • Ofiary na realizowanie prac w naszym kościele przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej przed i po Mszy św. 
  Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 • 1.NIEDZIELA-10.10 - XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się”. 
  Główne uroczystości Dnia Papieskiego odbędą się w naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Uroczystą Mszę św. o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy są zaproszeni do udziału w tej uroczystości, a szczególnie młodzież. 
  W tym dniu także Fundacja Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia" organizuje zbiórkę pieniężną do puszek na ulicach i przed kościołami. 
  - o godz. 16.00 - Katecheza Przedślubna

NABOŻEŃSTWO PAŹDZIERNIKOWE - RÓŻANIEC 
codziennie: o g.17.00. 
Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

2.CZWARTEK - 14.10. -o godz. 15:30 Katedrze pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku w trosce o rodziny dotknięte utratą dziecka w ramach obchodów  Dnia Dziecka Utraconego będzie sprawowana uroczysta Msza święta połączona z pochówkiem dzieci utraconych. Ta Msza święta będzie dziękczynieniem Bogu za dar życia tych dzieci i zawierzeniem ich Bożemu Miłosierdziu oraz naszą wspólną modlitwą w intencji rodziców, którzy doświadczyli straty swoich dzieci bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci.Zbiorowy pochówek dzieci utraconych, o charakterze  ekumenicznym odbędzie się po Mszy św. ok. godz. 16.30.

3.PIĄTEK -15.10. Sympozjum historyczne pt. “Bł. kard. Stefan Wyszyński - symbol wiary i patriotyzmu” - w Ełckim Centrum Kultury.Sympozjum rozpocznie się 
o g. 10.00 uroczystą Eucharystią w kościele Najświętszego Serca jezusowego w Ełku.

4.NIEDZIELA17.10 -o g.15.00 w Katedrze Ełckiej rozpoczęcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na szczeblu diecezjalnym.

5.SPOTKANIA EWANGELIZACYJNE dla dorosłych i młodzieży odbywają sięw naszej parafii, w świetlicy po dawnej kwiaciarni, w bloku Witosa 5,
każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy chętnych.

6."Serdecznie zapraszamy na kurs ewangelizacyjny pt. " Zacznij Od Nowa". Zechciej doświadczyć na nowo żywej wiary, pogłębionej modlitwy, sensu i celu w życiu oraz radości wspólnoty, Spotkania będą odbywały się w dniach 22-23 października. Zaczynamy w piątek Mszą św. o 18 tej. Po czym dwugodzinne spotkanie w salce. 
W sobotę zapraszamy od 9tej do 18 tej, z przerwą na obiad. Zapisy w zakrystii u księdza Michała po każdej Mszy Świętej.Więcej na plakacie w gablocie. 

Mile widziane rodziny. Zapewniamy opiekę dla dzieci.

7.WYPOMINKI - zbliża się miesiąc listopad - miesiąc modlitwy za zmarłych. 
Ministranci będą roznosić w tych dniach do naszych domów kartki na wypominki, a także na Mszę św. zbiorową za naszych bliskich zmarłych, która będzie 
odprawiana przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 18.00. Kartki prosimy wypełnić czytelnie z podaniem nazwy ulicy w prawym górnym rogu kartki i wraz 
z ofiarą złożyć u księży w kościele lub w kancelarii.