Ogłoszenia 23 lipca 2023

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
23 lipca 2023 r.
  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom z klatki XI Okulickiego 1.
  • Przygotowaniem kościoła do następnej niedzieli zajmą się rodziny z klatki XII Okulickiego 1.
  • Prosimy, aby sprzątanie kościoła odbyło się w piątek po g. 18.30 lub w sobotę do g. 15.00.
  • Ofiary na realizowanie prac w naszym kościele, przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej przed i po Mszy św.
  • Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
1.   NIEDZIELA- 23.07. 
- O godz. 16.00 - Katecheza Przedślubna
2.   XXIV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa
Obchodzony jest w Polsce od 23 do 30 lipcawraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w Akcji św. Krzysztof i wsparcie misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.
Ofiary na ten cel będą zbierane podczas Mszy św. w intencji wszystkich kierowców, która odbędzie się we wtorek 25.07. - o g. 18.00. w święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenia pojazdów. 
3. ŚRODA - 26.07.
- Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny
- Msze św. jak codziennie o godz. 6.30 i 18.00
4.   PIĄTEK -  28 lipca 
- Po porannej Mszy św. w Katedrze Ełckiej o godz. 6.00, wyruszy XXXI Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę, której wejście na Jasną Górę przewidziane jest 11 sierpnia ok. godz. 10.30.Zapisywać się można w kancelarii parafialnej katedry ełckiej, a także u przewodnika grupy Ks. Tomasza Zajkowskiego – nr  tel. 791 865 762.