Ogłoszenia 8 października 2023

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
08 października 2023 r.
  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom z klatki  III Okulickiego 4.
  • Przygotowaniem kościoła do następnej niedzieli zajmą się rodziny  z kl. I Okulickiego 5.
  • Prosimy, aby sprzątanie kościoła odbyło się w piątek po godzinie 18.30.
  • Ofiary na realizowanie prac w naszym kościele przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej przed i po Mszy św. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
1.   NIEDZIELA-08.10.
- Dzisiaj przed kościołem są zbierane ofiary na Dom Samotnej Matki Diecezji Ełckiej 

- O
 godz. 18.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VII  przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.                                                      
- O godz. 16.00 - Katecheza Przedślubna
2.   Naboźeństwo Październikowe - Różaniec jest odprawiane w naszym kościele codziennie: o g.17.00.
3.   SOBOTA- 14.10
Dzień Edukacji Narodowej – w modlitwie polecamy Bogu nauczycieli, wychowawców i katechetów.
4.   SOBOTA - 14.10
- Ogodz. 10:00 w parafii katedralnej p.w. św. Wojciecha w Ełku, w trosce o rodziny dotknięte utratą dziecka w ramach obchodów  Dnia Dziecka Utraconego będzie sprawowana uroczysta Msza święta połączona z pochówkiem dzieci utraconych.
5.   W PIĄTEK 13.X i SOBOTĘ 14.X.jesteśmy zaproszeni by uczynić je szczególnymi dniami postu i wyrzeczenia w intencji naszej Ojczyzny.
6.   NIEDZIELA15.10.
- W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłemJan Paweł II - Cywilizacja życia. Główne uroczystości Dnia Papieskiego odbędą się w naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Mszę św. o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy są zaproszeni do udziału w tej uroczystości, a szczególnie młodzież. 
W tym dniu także Fundacja Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia" organizuje zbiórkę pieniężną do puszek na ulicach i przed kościołami. 
7.   PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS
Informuje, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wydaje już zlecenia na pomoc żywnościową – Program 2023 – 2027 podprogram 2023.  Zlecenia należy pobrać z MOPS-u i dostarczyć do Parafialnego Zespołu „Caritas” przy naszej parafii do końca 2023 roku. Kryterium dochodowe obecnie jest następujące: osoba samotna – 1823,60 zł., w rodzinie – 1410,00 zł. w przeliczeniu na jednego członka rodziny. Punkt Caritas czynny jest w każdą środę tygodnia w godz. od 15.30 do 17.00 i mieści się w naszym kościele przy tylnym wejściu od strony plebanii.