Featured

Ogłoszenia 7 kwietnia 2024

II  NIEDZIELA  WIELKANOCY 
ŚWIĘTO   MIŁOSIERDZIA   BOŻEGO
07 kwietnia 2024r.
  • Dziękujemy za przygotowanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom z klatki  VI Piwnika Ponurego 5.
  • Przygotowaniem kościoła do następnej niedzieli zajmą się rodziny z klatki Piwnika  Ponurego 6.
  • Prosimy, aby sprzątanie kościoła odbyło się w piątek po godzinie 18.30 lub w sobotę do godziny 15.00.
1. II NIEDZIELAWIELKANOCY – 07.04. - ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA naszej parafii
  – Msze św. w tym dniu ogodz. 7.00; 8.30; 10.00; 12.00 i 18.00 - możliwość uzyskania odpustu zupełnego 
  – O godz. 15.00  Suma Odpustowa w Godzinie Miłosierdzia, której przewodniczyć  będzie ks. bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki.
2.PONIEDZIAŁEK - 08.04. - Uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA (przeniesione z Wielkiego Tygodnia)
  – Msze św. o godz. 6.30, 12.00 i 18.00.
W tym dniu jesteśmy szczególnie zaproszeni do podejmowania DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO.
Istotą duchowej adopcji jest codzienna modlitwa trwająca przez 9  miesięcy w intencji jednego dziecka poczętego i jego rodziców. Deklaracje Duchowej Adopcji są wyłożone na ołtarzu Matki Bożej.
Jest to także w naszej diecezji dzień rozpoczęcia 100 dni modlitwy za maturzystów. Maturzyści, którzy chcą być objęci duchową adopcją, a także wszyscy, którzy chcą podjąć się modlitwy za maturzystę zgłaszają się poprzez link na Facebooku Duszpasterstwa Młodzieży lub do swoich duszpasterzy i katechetów. Zapraszamy do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów.
3. III NIEDZIELA WIELKANOCY - 14.04. 
  – Przeżywać ją będziemy jako Ogólnopolską Niedzielę Biblijną, a następujący po niej tydzień przeżywać będziemy, jako XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Powołani do Wspólnoty - Komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody rozpocznie Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego w tym roku Dziejów Apostolskich pod hasłem „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie” (2,12)
4. MARSZ W OBRONIE DZIECI 
  – W dniach od 11 do 13 kwietnia Sejm będzie debatował i głosował nad ustawami, które zabijanie poczętych dzieci mają uczynić rzeczą oczywistą, a w przypadku lekarzy obowiązkową. Projekt premiera Tuska zakłada wprowadzenie aborcji na życzenie do końca 12 tygodnia ciąży bez ograniczeń, a przy podejrzeniu (!) wad dziecka do końca ciąży. Dalej idzie projekt Lewicy, która chce aborcji na życzenie praktycznie do końca ciąży. W innym projekcie Lewica domaga się wprowadzenia bezkarności wszystkich zamieszanych w proceder aborcyjnego mordowania dzieci – handlarzy środkami poronnymi, osób, które nakłaniają do aborcji a także tych, którzy aborcje wykonują. Z mocy prawa mordercy mają być bezkarni. Dlatego 11 kwietnia organizujemy w Warszawie Marsz w obronie dzieci, który zacznie się Mszą Świętą w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściuo godzinie 15:00. Po Mszy Świętej o 16:00 zgromadzimy się pod pomnikiem Kopernika, a następnie przez centrum Warszawy przejdziemy pod Sejm.
    Nasza Fundacja udzieli wszelkich informacji i pomocy wszystkim, którzy będą chcieli przyjechać do Warszawy na Marsz. Aby organizatorzy mogli sprawnie przeprowadzić Marsz, a uczestnicy otrzymywali aktualne informacje prosimy o rejestrowanie się na naszej stronie internetowej: https://stronazycia.pl/marsz-w-obronie-dzieci/

Podobne wpisy