Ogłoszenia 17 października 2021

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

17 PAŻDZIERNIKA 2021

  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom z kl. V Bahrkego 2.
  • Przygotowaniem kościoła do następnej niedzieli zajmą się rodziny z kl. VI Bahrkego 2.
  •  Prosimy, aby sprzątanie kość. odbyło się w piątek po g. 18.30 lub w sobotę do godz. 15.00. 
    Ofiary na realizowanie prac w naszym kościele, przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej przed i po Mszy św. 
    Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. 

1.NIEDZIELA-17.10 -o g.15.00 w Katedrze Ełckiej rozpoczęcie XVI Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów na szczeblu diecezjalnym.
- o godz. 16.00 - Katecheza Przedślubna

NABOŻEŃSTWO PAŹDZIERNIKOWE - RÓŻANIEC

codziennie: o g.17.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitw

2.PONIEDZIAŁEK - 18.10. -  Święto św. Łukasza , patrona służby zdrowia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji służby zdrowia na Mszach św. i Różańcu.

3.CZWARTEK- o godz. 15.30 - Msza św. o błogosławieństwo Boże dla dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 9, im. Jana Pawła II, z racji ich ślubowania.

4.PIĄTEK -22.10. Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona naszego miasta - Msze św. w porządku codziennym o godz. 6.30 i 18.00

5.  SOBOTA -23.10. Oddział Akcji Katolickiej przy par. Ducha Św. w Ełku i Fundacja Pro Prawo do Życia zapraszają do włączenia się w Różaniec publiczny o obronę życia dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją i odnowę moralną narodu. Najbliższy „Różaniec publiczny" w Ełku - odbędzie się w tę sobotę 23.10. - o godz. 16.00przy skrzyżowaniu ulic: Wojska Polskiego i Armii Krajowej.

6.NIEDZIELA24.10 -Niedziela Misyjna, którą będziemy obchodzić pod hasłem„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” i rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny, a także rozpoczniemy XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na szczeblu parafialnym, dlatego na godz. 15.30 - zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej do salki. Ofiary na tacę z przyszłej niedzieli będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.

7.SPOTKANIA EWANGELIZACYJNE dla dorosłych i młodzieży odbywają się w naszej parafii, w świetlicy po dawnej kwiaciarni, w bloku Witosa 5,
każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00. Zapraszamy chętnych.

8."Serdecznie zapraszamy na kurs ewangelizacyjny pt. " Zacznij Od Nowa". Zechciej doświadczyć na nowo żywej wiary, pogłębionej modlitwy, sensu i celu w życiu oraz radości wspólnoty, Spotkania będą odbywały się w dniach 22-23 października. Zaczynamy w piątek Mszą św. o 18 tej. Po czym dwugodzinne spotkanie w salce. 
W sobotę zapraszamy od 9tej do 18 tej, z przerwą na obiad. Zapisy w zakrystii u księdza Michała po każdej Mszy Świętej.Więcej na plakacie w gablocie. 
Mile widziane rodziny. Zapewniamy opiekę dla dzieci.

9.WYPOMINKI - zbliża się miesiąc listopad - miesiąc modlitwy za zmarłych. Ministranci roznoszą w tych dniach do naszych domów kartki na wypominki, a także na Mszę św. zbiorową za naszych bliskich zmarłych, która będzie odprawiana przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 18.00. Kartki prosimy wypełnić czytelnie z podaniem nazwy ulicy w prawym górnym rogu kartki i wraz z ofiarą złożyć u księży w kościele lub w kancelarii.