Ogłoszenia 12 lutego 2023

VI   NIEDZIELA ZWYKŁA
12 lutego 2023 r.

  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom z klatki I Bora Komorowskiego 3.
  • Przygotowaniem kościoła do następnej niedzieli zajmą się rodziny z klatki II Bora Komorowskiego 3.
  • Prosimy, aby sprzątanie kościoła odbyło się w piątek po godzinie 18.30. lub w sobotę do 15.00.
  • Ofiary na zrealizowanie prac w naszej parafii przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej. Wszystkim ofiarodawcom włączającym się we wspólne dzieła prowadzone w naszej parafii składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. NIEDZIELA- 12.02.

- O g. 16.00 - katecheza przedmałżeńska

2. PONIEDZIAŁEK -13.02

- O godz. 19.00 kandydaci do Sakramentu Bierzmowania będą mieli liturgię pokutną w kościele z możliwością spowiedzi indywidualnej.

3. Zaproszenie 

- Każdy z nas dostrzega jak gwałtownie nasi młodzi znikają z Kościoła i kontestują to, co chrześcijańskie. W ostatnich 4 latach do Bierzmowania przystąpiło ponad 200 młodych, ale w kościele ich już nie widać. Zdajemy sobie sprawę, że przyczyna tkwi najczęściej w nas, dorosłych. Dlatego chcemy otworzyć w naszej parafii nową formę formację młodych. Zapraszamy wszystkich młodych wraz z rodzicami (albo dorosłym opiekunem) na spotkanie w naszym kościele

    20 lutego o godzinie 19.00.Przyjadą do nas goście z różnych miast - rodziny i młodzi - którzy od jakiegoś czasu uczestniczą w tej formacji.

    Przedstawią nam wszystkim doświadczenie rozpoczynające się w okresie sakramentu bierzmowania. Ci młodzi, którzy zgłoszą swoją gotowość uczestnictwa w tym doświadczeniu, będą zwolnieni z dotychczasowego przygotowania do bierzmowania i zbierania podpisów ze spotkań. 

    Tydzień temu te rodziny i ci młodzi przyjechali do Ełku i mieli spotkanie z nami księżmi. Przedstawili owoce, które bardzo nas zaskoczyły. Około 70-80% młodych uczestniczących w tej formacji jest zadowolonych i zostaje w Kościele.

    Zapraszamy gorąco na spotkanie 20 lutego o godz. 19:00 młodych VII i VIII klas.  
    Zaproście również waszych bratanków i bratanice, siostrzeńców i siostrzenice, wnuków i wnuczki, chrześniaków, młodzież, waszych przyjaciół w  wieku 13 – 18 lat.

    Jestem pewien, że każdy z rodziców i młodych będzie poruszony i otrzyma nadzieję, że Kościół może być atrakcyjny dla młodych w dzisiejszych czasach. Pod koniec tego spotkania zamierzamy sformować grupę młodych pragnących skorzystać z tej niebanalnej propozycji odnalezienia się w momencie tak ważnym jak Sakrament Bierzmowania. Mamy nadzieję, że większość z was odpowie na to zaproszenie i doceni trud tych rodzin, które za darmo przyjadą i chcą przekazać to, co otrzymali - to, co trzyma ich w Kościele i pomaga przeżywać swoją wiarę.

4. W zakrystii jest do nabycia książka o Ks. Hamerszmicie pt. „Proboszcz z Suwałk” w cenie 20 zł.