Ogłoszenia 6 sierpnia 2023

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  
Święto Przemienienia Pańskiego
06 sierpnia 2023r.
  • Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty rodzinom z kl. I Okulickiego 2.
  • Przygotowaniem kościoła do następnej niedzieli zajmą się rodziny  z kl. II Okulickiego 2.
  • Prosimy, aby sprzątanie kościoła odbyło się w piątek po g. 18.30 lub w sobotę do g. 15.00.
  • Ofiary na realizowanie prac w naszym kościele przyjmuje Komitet Budowy dzisiaj, jak w każdą niedzielę, w kancelarii parafialnej przed i po Mszy św. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać
1.   NIEDZIELA- 06.08. 
- O godz. 16.00 - Katecheza Przedślubna
2.   SIERPIEŃ
 - W tym miesiącu Kościół wzywa nas do abstynencji od napojów alkoholowych. W Apelu Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych  czytamy: „Prośbę o dar dobrowolnej abstynencji w sierpniu kierujemy przede wszystkim do wierzących, aby w duchu odpowiedzialności za swoje życie, życie bliskich i wszystkich, których Bóg stawia na ich drodze, podjęli post w intencji trzeźwości  narodu”
Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest Księga Trzeźwości. Potwierdźmy naszą decyzję abstynencji w miesiącu sierpniu wpisem do tej księgi.
3. PIĄTEK - 11.08.
- Zakończenie XXXI Ełckiej Pieszej Pielgrzymki 
-
 Wejście na Jasną Górę przewidziane jest w piątek, ok. godz. 10.30.
 4. SOBOTA - 12.08.
- Odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka w intencji trzeźwości do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.00. Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00.
5. NIEDZIELA 13.08. 
- Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na fundusz kapłański Diecezji Ełckiej.
6. Salezjanie w Ełku
Otwierają Szkołę Podstawową. Szkoła w systemie wychowawczym ks. Bosko jest ważnym elementem w całościowym wychowaniu młodego człowieka. Dlatego całokształt działalności Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Ełku będzie opierał się na systemie wartości chrześcijańskich głoszonych przez Kościół Katolicki oraz w systemie prewencyjnym, którego prekursorem był św. Jan Bosko. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie i stronie internetowej Salezjanów w Ełku. Aktualnie odbywa się rekrutacja do szkoły.